Consultant tehnic comercial

Descrierea jobului

Despre companie: importator si distribuitor de scule si unelte de mana.(scule aschietoare,
scule pentru debitare, strunjire, frezare, gaurire, alezare, filetare, calibre)
Cresterea portofoliului de clienti pe zona alocata prin identificarea de noi parteneri;
Extinderea gamei de produse furnizate partenerilor;
Dezvoltarea de parteneriate de lunga durata cu clientii din zona;
Negocierea clauzelor contractuale cu noi clientii;
Monitorizarea activitatii competitorilor principali;
Furnizarea de solutii clientilor din portofoliu in functie de nevoile de business avute;
Realizarea rapoartelor periodice de activitate.
Zona de activitate Alba/Hunedoara.
Domiciliul preferat al candidatului,Jud.Alba

Cerinte:

Experienta in vanzari tehnice (reprezinta un avantaj);
Studii medii/superioare in domeniul inginerie TCM, mecanica, prelucrarea materialelor,
aschiere/crezare, programare CNC, optimizare productie prelucrarea metalelor etc.
Experienta in domeniul prelucrarilor mecanice avantaj;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte Microsoft Office.